Lato to doskonały czas na zwiedzanie Polski. Gdy temperatura wzrasta powyżej 24 stopni, warto zaplanować wycieczkę samochodową i odkryć piękno naszego kraju. Polska jest pełna urokliwych miejsc i niezwykłych atrakcji, które czekają na odkrycie.

Jeśli jesteście miłośnikami Parków Rozrywki z kolejkami górskimi i maskotkami, lub marzycie o podróży dookoła świata w jeden dzień w Parku Miniatur – Małopolska ma wiele do zaoferowania.

Oto plan trzydniowej wycieczki, w której odwiedzicie EnergyLandię oraz Park Miniatur w Inwałdzie. To idealna opcja dla rodzin, grup przyjaciół i każdego, kto pragnie uciec od codzienności i zanurzyć się w świecie pełnym zabawy i relaksu.

Jak zorganizować trzydniową wycieczkę do EnergyLandii i Parku Miniatur w Inwałdzie? Co zabrać? Jaki transport wybrać?

Na trzy dni pełne atrakcji w Małopolsce przygotujcie wygodne ubrania i obuwie, które sprawdzą się podczas zabawy w Parkach. Nie zapomnijcie o piżamach i osobistych przyborach higienicznych, strojach kąpielowych do Water Parku i innych niezbędnych rzeczach. Konieczne będą także krem przeciwsłoneczny, bidon na wodę, okulary przeciwsłoneczne, czapka z daszkiem lub kapelusz, ręcznik, klapki oraz aparaty, telefony i ładowarki.

W EnergyLandii obowiązuje zakaz wnoszenia przedmiotów na większość atrakcji ze względów bezpieczeństwa. Na terenie Parku dostępne są szatnie z zamykanymi skrytkami oraz półki na plecaki przy każdej kolejce.


Najlepiej do EnergyLandii dotrzeć samochodem. Park położony jest między Krakowem a Katowicami, co zapewnia szybki i wygodny dojazd.

Mieszkańcy tych miast mogą również skorzystać z bezpośrednich autobusów do Parku. Planując także wizytę w Inwałdzie, samochód będzie najwygodniejszym rozwiązaniem. Parking w EnergyLandii kosztuje 20 zł za dzień,
a w Parku Miniatur 15 zł za dzień.

Na nocleg polecamy Aparthotel ZATOR – Luksusowe Apartamenty z Jacuzzi.

To jedno z najbardziej luksusowych miejsc na mapie Zatora, znajdujące się zaledwie kilka minut od Rynku i Parku Rozrywki EnergyLandia.

Czeka tutaj na Was prywatna oaza spokoju i relaksu po dniu pełnym mocnych wrażeń.

To idealne miejsce na romantyczny odpoczynek we dwoje w otoczeniu wyszukanych i bogato wyposażonych wnętrz, w których współgrają szlachetne materiały, najwyższej jakości tkaniny oraz naturalny kamień.

Do Państwa dyspozycji oddajemy 5 Luksusowych Apartamentów z Jacuzii W SERCU ZATORA:

RETRO 66
GLAM 52
INDUSTRIAL 58
CACTUS 57
Natural 56

Nasz hotel mieści się w nowym Apartamentowcu oddanym do użytku w 2022 i 2023 roku. Każdy z Apartamentów posiada dedykowane miejsce parkingowe. W budynku znajduje się winda.

Pierwsze dwa dni spędzicie w EnergyLandii, otwartej od godziny 10:00. Przed wakacjami Park jest czynny do 18:00 w dni powszednie i do 20:00 w weekendy, a w lipcu i sierpniu aż do 23:00.

Na dwa dni zabawy najlepiej kupić bilety dwudniowe: 359 zł dla dorosłych i osób powyżej 140 cm wzrostu, 269 zł ulgowy.

Park oferuje różne strefy tematyczne: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Water Park, Smoczy Gród i Aqualantis.

Znajdziecie tu ponad 80 atrakcji, w tym kolejki Hyperion i Zadra. Water Park to idealne miejsce na upalne dni, więc nie zapomnijcie strojów kąpielowych. Bajkolandia i Strefa Familijna oferują atrakcje dla najmłodszych, a dorośli mogą korzystać z ekstremalnych kolejek.

W parku dostępna jest także szeroka oferta gastronomiczna.

Trzeciego dnia odwiedzicie Park Miniatur w Inwałdzie. Miniatury budowli z różnych krajów, wykonane w skali 1:25 (z wyjątkiem Bazyliki św. Piotra i kompleksu weneckiego), pozwalają zobaczyć charakterystyczne budowle z całego świata.

Park Miniatur oferuje także inne atrakcje: Warownię, Lunapark, Zielony Labirynt, Krainę Ruchomych Smoków i Ogrody Parku Miniatur.

Bilety kosztują 79.90 zł normalny i 69.90 zł ulgowy na wszystkie atrakcje. Park jest otwarty od 10:00 do 17:00 lub 18:00 w zależności od miesiąca.

Po trzech dniach pełnych wrażeń wrócicie do domu, z nową energią i mnóstwem wspomnień, gotowi na kolejne przygody!