Poznaj malowniczy Zator i okolice

Aparthotel ZATOR to idealne miejsce na pobyt, szczególnie dla osób pragnących odkrywać uroki malowniczej Małopolski.

Nasz Aparthotel ZATOR położony jest w samym sercu Zatora,
przez co zapewnia doskonały dostęp do największych atrakcji regionu.

Dzieli NAS zaledwie kilka minut spaceru od EnergyLandii, największego Parku Rozrywki w Polsce,
który zachwyca przyjezdnych swoimi licznymi atrakcjami i rollercoasterami!

Goście Aparthotelu ZATOR docenią również bliskość malowniczych terenów Doliny Karpia,
a miłośnicy spacerów, kajakarstwa, jazdy konnej i jazdy rowerem będą mogli swobodnie podziwiać unikatową w skali kraju przyrodę.

Dzięki dogodnej lokalizacji i wysokim standardom,
Aparthotel ZATOR to doskonały wybór na wakacje, urlop, romantyczny weekend we dwoje czy aktywny wypoczynek.

Jesteśmy numerem jeden na mapie Zatora!

Odkryj uroki Małopolski i Doliny Karpia razem z Aparthotelem ZATOR!

Dolina Karpia

1 km od obiektu

Dolina Karpia ze stolicą w Zatorze to region turystyczny, którego znakiem rozpoznawczym jest karp zatorski. Tradycje hodowli złocistej ryby w lokalnych stawach sięgają średniowiecza. Co więcej, jest tu mnóstwo atrakcji, m.in.: parki rozrywki, malownicze trasy rowerowe i spacerowe oraz spływy kajakowe na Wiśle i Skawie. Nie brakuje też obszarów z dziką przyrodą.

Pobliskie ścieżki do spacerowania

1 km od obiektu

Aktywny wypoczynek w Zatorze to nie tylko parki rozrywki, ale również rodzinne lub romantyczne spacery, które pozwalają podziwiać piękno Kotliny Oświęcimskiej. Turystyka piesza w Zatorze to przede wszystkim ścieżki przyrodnicze oraz trasy turystyczne z unikalną przyrodą i zabytkami, np. Małopolski Szlak Architektury Drewnianej.

Pobliskie ścieżki rowerowe

1 km od obiektu

Rower to dobry pomysł na dotarcie w najdalsze zakątki Zatora. Jadąc pośród mozaiki stawów rybnych warto zwiedzić liczne zabytki i podziwiać piękne krajobrazy w dolinie Skawy i Wisły. Obszar Natura2000 to gratka dla miłośników dzikiej przyrody oraz turystyki rowerowej. Zator oferuje lokalne, jak i okoliczne trasy, razem ponad 150 km.

Zatorland/Dinolandia

1,5 km od obiektu

Pasjonaci prehistorycznych gadów będą zachwyceni wizytą w Zatorlandzie, gdzie spotkają cale stado ruchomych dinozaurów z T.Rexem na czele. Do tego stworzony na wodzie i pełny herosów Park Mitologii oraz Park Owadów, które w powiększeniu wyglądają jak stwory nie z tego świata. Radosnym dopełnieniem wizyty w Zatorlandzie będą atrakcje lunaparku.

Energylandia

1,5 km od obiektu

Energylandia

Atrakcja, której nie trzeba reklamować. Szeroki wachlarz rollercoasterów i karuzel zapewni mocny przypływ adrenaliny. Na śmiałków czekają strefy tematyczne (m.in. Bajkolandia, Smoczy Gród czy Water Park), które wprawią w zachwyt zarówno dzieci, jak i dorosłych. A cykliczne wydarzenia to dodatkowa porcja zabawy i rozrywki niemal przez cały rok.

Skansen Wygiełzów

12 km od obiektu

Kultura niejedno ma imię – dobrym przykładem jest Muzeum Małopolski Zachodniej w Wygiełzowie, gdzie mieści się skansen. To fascynujący przykład architektury drewnianej typowej dla krakowskiej wsi i życia Krakowiaków Zachodnich. Do tego czekają wiernie odtworzone wnętrza chałup, spichlerza czy kuźni z duchem lokalnego folkloru. Zdecydowanie warto zobaczyć.

Wadowice – Muzeum Jana Pawła II

14 km od obiektu

Rodzinne miasto Papieża Polaka to Wadowice, gdzie wszystko się zaczęło. Obowiązkowym punktem każdej wycieczki powinno być Muzeum Jana Pawła II, które prezentuje najważniejsze, choć często nieznane fakty z życia Karola Wojtyły zanim został głową Kościoła. Muzeum prezentuje cenne zbiory oraz zaprasza na warsztaty.

Oświęcim – synagoga

18 km od obiektu

Fascynującą podróż przez oświęcimski tygiel kulturowy warto zacząć od synagogi bractwa Chewra Lomdei Misznajot. To pięknie odrestaurowany zabytek judaizmu z początku XX w., który od lat przyciąga turystów. Tuż obok mieści się Muzeum Żydowskie, w którym można podziwiać fotografie i dokumenty związane z dziejami lokalnej społeczności żydowskiej.

Oświęcim – podziemia

18 km od obiektu

Jeśli ktoś zdecyduje się zejść do mrocznych, zamkowych podziemi, z pewnością odkryje tajemnice tuneli i specjalną trasę turystyczną. Każdy z tuneli ma swoją historię, pierwszy pamięta czasy austriackiego zaboru, natomiast drugi niemieckiej okupacji. Poszukiwacze przygód znajdą tu 300 m² podziemnych korytarzy, które pachną historią i rozbudzają wyobraźnię.

Oświęcim – zamek

18 km od obiektu

Zamek to ikona Oświęcimia, które od wieków strzeże dawnego księstwa zatorsko-oświęcimskiego. Na zwiedzających czeka odrestaurowana warownia pełna znakomitych atrakcji, a wśród nich: wieża obronna z widokiem na panoramę miasta, mieszczańskie pokoje oraz szereg arcyciekawych ekspozycji. Zamkowe wzgórze to gratka dla fanów historii.

Inwałd Park

19 km od obiektu

Park Miniatur

Aż 5 stref tematycznych w jednym miejscu? To możliwe w Inwałd Parku, gdzie można na własne oczy zobaczyć dinozaury w skali 1:1, jak również stać się jednym z rycerzy Warowni Inwałd czy przenieść się do Parku Miniatur z najwspanialszymi obiektami światowej architektury. Wiele emocji wzbudzą zwierzęta z Mini Zoo Kucyk, a uspokoją widoki Ogrodu Jana Pawła II.

Oświęcim – Auschwitz

20 km od obiektu

Są miejsca, obok których nie można przejść obojętnie, a jednym z nich jest były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny i zagłady Auschwitz I, gdzie dokonywano aktów ludobójstwa na niespotykaną skalę. Obiekt jest Miejscem Pamięci dla obecnych i przyszłych pokoleń.

Brzezinka – obóz

22 km od obiektu

Na obrzeżach miasta leży Auschwitz II-Birkenau, do którego prowadzi symboliczna bocznica kolejowa oraz brama.  Na terenie obozu można zobaczyć zachowane baraki oraz ruiny zabudowań. To druga, większa część obozu, gdzie co roku odbywają się obchody oraz różnego rodzaju uroczystości mające na celu uczcić pamięć ofiar Holocaustu.

Zamek Tenczyn

23 km od obiektu

Ruiny gotyckiego Zamku Tenczyn w Rudnie położonego na dawnym stożku wulkanicznym to miejsce wyjątkowe. Wokół jurajskiej warowni krąży wiele legend o zjawach i skarbach ukrytych w lochach. Będąc na zamku można podziwiać piękne widoki na Dolinki Podkrakowskie, które szczególnego kolorytu nabierają jesienią.

Muzeum u Braci Franciszkanów w Harmężach

25 km od obiektu

Na południowy zachód od Oświęcimia znajduje się muzeum u braci franciszkanów w Harmężach. Jest ono związane z historią męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana Kolbego, który pracując w podobozie KL Auschwitz Harmense, oddał życie za współwięźnia. W piwnicach mieści się wystawa prac więźnia obozu Mariana Kołodzieja pt. „Klisze Pamięci. Labirynty”.

Jezioro Mucharz – kajaki, rowerki

28 km od obiektu

Jedną z pereł na styku Beskidu Małego i Beskidu Makowskiego jest Jezioro Mucharz, które oferuje mnóstwo wodnych atrakcji. Wystarczy wypożyczyć kajak lub rower wodny, aby podziwiać wyjątkowe górskie widoki, jak również zaporę Świnna Poręba na rzece Skawie. Co więcej, nad jeziorem znajdują się liczne punkty gastronomiczne oraz inne rozrywki.

Kalwaria Zebrzydowska

28 km od obiektu

Celem licznych pielgrzymek jest sławna droga krzyżowa usytuowana w niesamowitej scenerii. Bazylika Matki Boskiej Anielskiej, Klasztor oo. Bernardynów i Sanktuarium Pasyjno-Maryjne w Kalwarii Zebrzydowskiej to miejsca wyciszenia otoczone wyjątkowymi krajobrazami Beskidu Makowskiego. Na szczególną uwagę zasługuje też Cudowny Obraz Maryi Kalwaryjskiej.

Czarny Groń – lodowisko

28 km od obiektu

Czy może być coś piękniejszego niż wykonywanie łyżwiarskich figur na tafli lodowiska w rytm ulubionej muzyki? Ślizganie się na lodowisku zapewni mnóstwo radości osobom w każdym wieku – to idealne miejsce na ciekawy wypoczynek. Przy lodowisku działa wypożyczalnia łyżew oraz pingwinów dla dzieci, więc nauka będzie samą przyjemnością.

Czarny Groń – narty

30 km od obiektu

Są chętni na szusowanie pośród krajobrazów Beskidu Andrychowskiego? Ośrodek Czarny Groń stoi otworem dla narciarzy i snowboardzistów, którzy chcieliby spróbować swoich sił na jednej z ciekawszych tras Beskidów. Wysoki standard, dostępność wyciągu krzesełkowego oraz unikalne widoki z pewnością zapadną w pamięć, pozostawiając miłe wspomnienia.

Góra Żar – zapora

41 km od obiektu

Jeden z lokalnych cudów techniki, który zachwyca nie tylko spełnieniem zamysłu inżynierskiego, ale także przepięknym usytuowaniem. Zapora na Górze Żar to przede wszystkim widoki na górskie jeziora: Żywieckie i Międzybrodzkie, które świetnie się prezentują o każdej porze roku. Warto dodać, że to prawdopodobnie najpiękniejsza elektrownia wodna w Polsce.

Teatr Polski w Bielsku-Białej

41 km od obiektu

Miasto tysiąca przemysłów to także ważny ośrodek kulturalny, gdzie od 1890 r. działa Teatr Polski mający swą siedzibę w eklektycznym gmachu. Szeroki repertuar z najznakomitszymi spektaklami i wyśmienitą obsadą to połączenie, które uwiedzie każdego miłośnika kultury wysokiej. Do tego okazałe wnętrza, gdzie doskonale czuć ducha dawnych czasów.

Park pałacowy w Pszczynie

42 km od obiektu

Podczas zwiedzania pałacu nie można zapomnieć o urokliwym parku, którego angielski styl stanowi estetyczną ucztę dla ciała i duszy. W parku znajduje się jezioro oraz wiele atrakcji jak skansen wsi pszczyńskiej czy pokazowa zagroda żubrów. Spacer szerokimi alejami pośród okazałych dębów, lip i kasztanowców czy piknik na trawniku to kwintesencja udanego wypoczynku.

Zamek w Pszczynie

42 km od obiektu

Dawna rezydencja magnacka to nie lada gratka. Znamienite rody, cesarskie apartamenty oraz namacalne świadectwa minionych wieków. To wszystko i wiele więcej czeka w odrestaurowanym muzeum pałacowym w formie tematycznych i stałych wystaw. Słowem, perła wśród polskich zabytków.

Pokazowa zagroda żubrów w Pszczynie

42 km od obiektu

To raj dla wszystkich miłośników zwierząt. Oprócz żubrów, można spotkać daniele, owce, kozy, króliki, lisy czy ptaki ozdobne. Zagroda to wspaniała atrakcja dla całej rodziny, a wszystko w otoczeniu zabytkowego parku w Pszczynie.

Góra Żar – stok

42 km od obiektu

Fani zimowego szaleństwa z pewnością docenią możliwość emocjonujących zjazdów, która oferuje Góra Żar. Malowniczo położony stok świetnie nadaje się do uprawiania sportów zimowych. Urozmaicona trasa o dł. 1600 m, beskidzkie krajobrazy w tle i rozwinięta infrastruktura narciarska z kolejką górską to gratka dla każdego miłośnika polskich gór.

Jezioro Żywieckie – kajaki, rowerki

44 km od obiektu

Podziwianie bajkowych górskich krajobrazów Jeziora Żywieckiego to spełnienie marzeń niejednego turysty. Zwłaszcza jeśli płynie się kajakiem lub rowerkiem wodnym. Widok na Skrzyczne czy przełom Soły stanowią fantastyczną atrakcję dla każdego, kto tu przyjedzie.

Góra Żar – kolejka górska

47 km od obiektu

Kolejka linowo-terenowa wiodąca na Górę Żar (761 m n.p.m.) to jedna z najciekawszych atrakcji w tej części Beskidów. Dlatego warto wybrać się na widowiskową przejażdżkę, która upaja krajobrazami Beskidu Żywieckiego i przełomu Soły. Na szczycie Góry Żar czeka wyjątkowe menu serwowane przez lokalną restaurację.

Wieliczka – Kopalnia Soli

53 km od obiektu

Podziemny świat Wieliczki to skarbnica wiedzy o dziejach górnictwa soli, które od niepamiętnych czasów cieszyło się poważaniem wśród polskich władców. Kopalnia soli to dziesiątki kilometrów tras, wytwornych sali i majestatycznych kaplic.

Ojcowski Park Narodowy

56 km od obiektu

Najmniejszy i najpiękniejszy park narodowy w Polsce! Wystarczy przejść Dolinę Prądnika, by zakochać się w wyjątkowych krajobrazach tego parku, zwłaszcza jesienią. Formacje krasowe z Maczugą Herkulesa czy Bramą Krakowską to prawdziwe cuda natury. W parku jest też drewniana Kaplica „Na Wodzie”, jurajskie zamki oraz muzeum.

Pieskowa Skała

60 km od obiektu

Jeden z przystanków na Szlaku Orlich Gniazd to obecnie renesansowy obiekt pamiętający czasy ostatnich Piastów. Fantastyczne położenie w towarzystwie Maczugi Herkulesa i na terenie Ojcowskiego Parku Narodowego sprawia, że rozpala wyobraźnię fanów historii. Pieczołowicie odrestaurowane wnętrza, ekspozycje oraz cykliczne wydarzenia przyciągają rzesze turystów.

Browar w Żywcu

62 km od obiektu

Koneserzy napoju z pianką będą zachwyceni okazją z poznania tajników browarnictwa. W Żywcu mieści się wyjątkowy browar, który kusi nie tylko degustacją, ale także zaprasza do niesamowitych przestrzeni muzealnych znajdujących się w dawnych piwnicach leżakowych. Arcyksiążęcy browar działa od 1856 r. i jest chlubą regionu.