Kuchnia regionalna z Karpia Zatorskiego – Dolina Karpia

Karp Zatorski, będący symbolem regionu Doliny Karpia, od wieków gości na stołach mieszkańców Zatora i okolic. Tradycje kulinarne związane z tym wyjątkowym gatunkiem ryby są nieodłącznym elementem lokalnej kultury, a bogactwo smaków i sposobów przygotowania karpia zatorskiego przyciąga smakoszy z całej Polski.

Przedstawiamy kulinarną mapę Doliny Karpia, gdzie skosztujesz lokalnych potraw, m.in, pizzy z karpiem lub pierogów z karpiem.

Święta i wydarzenia kulinarnie

W Dolinie Karpia odbywają się liczne festiwale i imprezy, podczas których można spróbować różnych potraw z karpia zatorskiego. Najbardziej znane to:

Święto Karpia: Coroczne wydarzenie odbywające się w Zatorze, gdzie lokalni kucharze prezentują swoje najlepsze przepisy na dania z karpia.

Karp na Boże Narodzenie: Tradycyjna wigilijna potrawa w regionie, gdzie karp przygotowywany jest na różne sposoby, od smażonego po karpia w galarecie.

Symbol regionu

Kuchnia regionalna Doliny Karpia to bogactwo smaków i tradycji związanych z hodowlą i przygotowywaniem karpia zatorskiego. Ta wyjątkowa ryba jest nie tylko symbolem regionu, ale również integralną częścią jego kulinarnego dziedzictwa. Od karpia smażonego, przez potrawy duszone i pieczone, po wyszukane dania świąteczne – każdy znajdzie coś dla siebie, odwiedzając ten urokliwy zakątek Polski.

Gdzie zjeść dobrego karpia zatorskiego?

Jeśli szukasz miejsca, które urzeka nie tylko smakiem, ale i autentycznością lokalnych tradycji kulinarnych, restauracja REVEL jest absolutnym must-visit dla każdego miłośnika dobrej kuchni. Mieści się ona zaledwie 1 km od Aparthotelu ZATOR.

 Restauracja oferuje również dania kuchni polskiej oraz specjalne certyfikowane Menu Doliny Karpia, Karpia Królewskiego jako danie główne lub jedyną w Polsce pizzę z karpiem wędzonym i pierogi z karpiem – koniecznie trzeba spróbować!


Codziennie wypiekany jest również autorski Chleb Revel na naturalnym zakwasie, oznaczony marką lokalną Dolina Karpia i Sernik Królewski, który posiada certyfikat Kulinarnych Produktów Lokalnych Doliny Karpia.


Aparthotel ZATOR poleca!

Restauracja REVEL
ul. Rynek 14, 32-640 Zator
(podziemia supermarketu Hana – Lewiatan)